Trabzon Sürmene Devlet Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Trabzon Sürmene Devlet Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Trabzon Sürmene Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Özellikli Sağlık Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 24/05/2018

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ
Tescil edildiği I. seviye yoğun bakım standartlarına uygun 4 yataklı yoğun bakım ünitesinde; yoğun bakım gereksinimi olan hastaların yaşamsal göstergelerinin izlendiği, hasta takip ve tedavisinin 24 saat esasına dayalı olarak kesintisiz sağlandığı yoğun bakım hizmeti verilmektedir.

HEMODİYALİZ ÜNİTESİ
Hemodiyaliz ünitesinde, 14 cihaz ve yatağı ile hizmet verilmektedir. Diyaliz merkezimizden hizmet alan tüm hastalara ulaşım hizmeti de sağlanmaktadır.

PALYATİF BAKIM MERKEZİ
Sağlık tesisimizde hastalarımızın acı çekmesinin giderilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasına odaklı ve aynı zamanda "destekleyici bakım" olarak da bilinen palyatif bakım ünitesi 10 yatak kapasitesi ile hastalarımıza hizmet sunmaktadır. İlerleyen kronik hastalıklara bağlı geçmeyen ağrı, kanser, tansiyon, şeker ya da yaşlılığa bağlı hastalıkları olan ve farklı şikayetleri ortaya çıkan hastalar sağlık tesisimizde verilen palyatif bakım hizmetinden yararlanabilmektedir.

TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ (TRSM)

Ruhsal problem yaşayan hastalara, toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde psiko sosyal destek hizmeti veren, hastaların takip ve tedavilerin yapılmasını sağlayan, gerektiğinde hasta-aile eğitimi yapan, etkin ve ulaşılabilir hizmet sunan toplum ruh sağlığı merkezimiz ile hizmet vermekteyiz.


EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ
Evde Sağlık Hizmetleri sunumu kapsamında ihtiyacı olan bireylere, evde sağlık hizmetinin etkin ve verimli bir şekilde uygulanmasını sağlar. 444 38 33 numaralı hat üzerinden “T.C. Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri İletişim Merkezi” ne hasta ve yakınları tarafından başvurular yapılabilmektedir. Evde sağlık hizmetleri Acil Servis Hizmetlerini kapsamamaktadır.

Yaşlı veya yatağa bağımlı, ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, ağız ve diş sağlığı, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında sağlanması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesini sağlayan hizmetin bütünüdür. Bir tanı koyma birimi değildir. Mesai saatleri içerisinde ve randevu sistemiyle hizmet sunulmaktadır. 444 38 33 (444 EV DE) numaralı Evde Sağlık Hizmetleri Ulusal Çağrı Merkezine, hasta T.C kimlik no, adres ve telefon bilgileri paylaşılarak ilk başvuru yapılır. 444 38 33 nolu Ulusal çağrı merkezi aracılığı ile Evde Sağlık Hizmetlerine başvuru yapmış olan hastalara 24 saat içinde ulaşılır. Ev ziyaretine giden Evde Sağlık Hizmetleri ekibi hastayı değerlendirir ve hastanın Evde Sağlık Hizmeti alıp almayacağına karar verir. Hasta ve yakını bilgilendirilir. Hasta Evde Sağlık Hizmeti almaya uygunsa hizmet süreci hakkında ekip tarafından bilgi verilir.