Sosyal Sorumluluk Projeleri
24 Eylül 2018


Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Sürmene Devlet Hastanemizde 23 Nisan Çocuk Bayramında çocuklarımızda değişik bir anı oluşturmak adına 22 Nisan 2015 tarihinde hastanemizde "Minik Eller Geleceğe Işık Tutuyor" adlı organizasyonumuzu hayata geçirdik. Muhtelif okullardan davet edilen 40'a yakın çocukla yapılan organizasyonda çocuklar hatıra için hazırladığımız pankarta ellerini boyayarak el bastılar.

Detaylı bilgi için http://surmenedh.gov.tr/detay.php?id=503&cid=49

14 ŞUBAT SÜRMENE KALP SAĞLIĞI GÜNLERİ

14 Şubat Sürmene Kalp Günleri organizasyonumuz muhteşem katılımla ve muazzam bir düzen içerisinde, ekibimizin büyük özverisi ile nihayetlendirildi.

Detaylı bilgi içinhttp://surmenedh.gov.tr/detay.php?id=490&cid=49

SAĞLIK TARAMASI

Sürmene engelliler okulu öğrencileri hastanemizde sağlık kontrolünden geçirildiler. 
Detaylı bilgi içinhttp://surmenedh.gov.tr/detay.php?id=484&cid=49,
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
 

Sürmene Devlet Hastanesi olarak geleneksel hale gelen 23 Nisan Şenliği’nde bu yıl Kızılay gönüllüleri ile birlikte Şehit Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK İlköğretim Okulu'nun 1-D sınıfı öğrencileri ile dopdolu bir gün geçirdik. Etkinlik kapsamında Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Gülşen BAK ve hastane idari çalışanları ile birlikte sınıfa gidilerek çocukların bayramı kutlandı. Sınıfa palyaço, padişah ve şehzade kostümlü Türk Kızılay’ı Sürmene Şubesi Gençlik Kolları gönüllüleri gelince çocuklar için eğlence başlamış oldu. Sınıfta çocuklarla çeşitli oyunlar oynanarak Türk bayrakları ile hastanede yatan hasta çocukları ziyarete gidildi. Hastane başhekimi Op.Dr. Osman YOLOĞLU ve idarecilerin katılımı ile yatan hasta çocukların yüzünü güldürmek için hediyeler dağıtıldı. Sonrasında hastanemiz çocuk doktoru İbrahim Melih YAVUZ ile okul çocuklarımız ile söyleşi yaptı. Çocukların hastane korkularını yenmeleri amaçlanan sohbet bol kahkahalı geçti.

Hastane bahçesinde öğrencilere Başhekim Op.Dr. Osman YOLOĞLU ve idareciler tarafından teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi. Sınıf öğretmeni Ayşe YILMAZ’a da teşekkürler sunulduktan sonra Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Gülşen BAK ve hastane idari çalışanları ile birlikte çocuklar sınıflarına teslim edildi. 23.04.2018

Detaylı Bilgi İçin http://www.surmenedh.saglik.gov.tr/TR,165667/23-nisan-etkinligi.html 
PALYATİF BAKIM ÜNİTEMİZDE HASTA YAKINLARIMIZ İLE İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİK
Palyatif Bakım Ünitesinde yatan hastalarımızın yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldik. Hasta yakınlarına bir ev ve aile olduklarını hissettirmek için düzenlediğimiz yemek programında emeği geçen Palyatif Bakım Ünitesi hemşirelerimize teşekkür ederiz.
Detaylı Bilgi İçin 
http://www.surmenedh.saglik.gov.tr/TR,193194/hasta-yakinlarimiz-ile-iftar-yemegimiz.html